Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna Rusya ya yakın bir ülke olduğu için, dolayısıyla en çok sevilen içkilerden biride votkadır. Votka eğlencenin olduğu her yerde mevcuttur bu tip ülkelerde. Ukrayna’nın gece hayatında oldukça alternatif seçenekler mevcuttur. Club ve bar tarzı alkollü içki mekanları sıkça karşımıza çıkmakta. Bu tip yerlerde genelde elektro yada house müzikle insanlar eğlendirilmeye çalışırız. Aman diyelim içkiyi fazla kaçırmayın. Yabancı memleket ne olacağı belli olmaz.

Alternatiflerden de bahsetmekte yarar olacaktır. Fransız restoranları bol bol var. Şaraba yatırılmış ördek ile bir beyaz şarap sizin ve yakınlarınızın gecesine oldukça renk katan bir olay olacaktır. Gece hayatı genelde saat 8 den sonra başlayan bu ülkede Alkol düşkünlüğü hat safhada olduğu için alkol bakımından ucuz sayılabilir.

Bu ucuzluk insanların alkol kullanımı konusunda daha duyarsız olmasını sağlıyor diyebiliriz. Genç nüfusun fazla olması eğlence oranını da yukarıya çekebilir diyebiliriz aslında.

İşin en güzel yanı geceleri çıkıp çarşı ve pazarlarda dolaşıp insanlarla sohbet edebilme şansını yakalayabilirsiniz sadece alkollü eğlence yok bu ülkede. Çok alkol almış insanlardan uzak durmakta da fayda olduğunu görüyorum.  Çünkü insanları olay çıkartmaya eğilimli hale geliyor Alkolü aşırı dozda alınca. Dünyanın en eğlenceli yerlerinden biri burası aslında. İnsanlar gece hayatında eğlenmenin ne demek olduğunu biliyorlar aslında. Buda size ve çevrenize olumlu yönde yansıyor ve hayatınızda silinemeyecek anılar bırakabilir zihninizde. Zihin demişken aklıma geldi, çok yönlü eğlence mekanları da zihiniz de kalabilecek türden. Gezip eğlenmeniz kaçırılmayacak bir fırsat olarak görüyorum.

Siz en iyisi bu yazıyı okumayı bitirdikten sonra gidin ve Ukrayna ya yaz tatili için erken fırsatlara bakın…