Ukrayna Geceleri

Ukrayna’nın geceleri aslında eğlence ve kültür doludur. Geceleri çıkıp club ver eğlence mekanlarına giderek tatilinizi unutulmaz bir hale getirebilme şansını size sunuyor. Clublara gidip sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilir yada ülkenin sokaklarında oturup kendi aranızda sohbet edebilirsiniz.

Bir taksim tarzı ülke diyebilirim size Ukrayna geceleri için. Genç ile yaşlıları ile dop doplu bir şehir. İşin ilginç tarafı da kişiler haftanın 5 günü çalışıyor 2 gün hayatlarında hiç eğlenmemiş gibi eğleniyorlar. Eğlenmek dediysem de böyle dediğime bakmayın. Eğlenmek ki ne eğlenmek.

Ülkenin geceleri oldukça hareketli geçiyor aynı zamanda. Bu eğlence olur, gezmek olur, hediyelik eşya bakmak olur ama pek fazla ümitlenmeyin hafta içleri pek Ukraynalı bulamayabilirsiniz. İşten eve evden işe şeklinde yaşıyorlar. Biraz Almanları andırıyor yaşama tarzları ama haftasonları ise bambaşka bir ülkeye gelmişsiniz gibi oluyor. İşin garip tarafı da bu dengeyi çok güzel kurmuşlar. Hayatlarından gayet memnunlar.

Bu ülkede geceler 8 gibi başlar. Çarşı Pazar kurulur,  hediyelik eşya dükkanları açılır, Fransız mutfakları açılır ve yemekler servis edilir. Clublerden sonra en etkin olan mekanlar ise Fransız Mutafları’nın sıkça yer aldığı Fransız sokağıdır. Ayrıca Ukrayna ülkesinin yöresel yemeklerinin ve dokularının satıldığı mevcut yerlerde vardır. Bu tip alışveriş merkezlerinden sevdiklerinize ve yakınlarınıza hediyelik eşya alabilir ve onları sevindirebilirsiniz. Hediyelik eşyaların fiyatları ise 5 € başlayıp 100 € kadar çıkabiliyor. Ancak bazı hediye eşya merkezleri sadece geze içerisinde faaliyet gösteriyor. O yüzden gece boyunca hafasonları  Ukrayna’nın sokaklarında gezmenizde fayda var. Size tavsiyemiz Ukrayna’yı gece görüp gezmeniz ve hayatı tatmanız.