Ukrayna Üniversite

Ülkenin genç nüfusu fazla olduğundan dolayı üniversite oranı da gayet yüksek statüdedir. Avrupa da ses getirmiş birçok üniversite mevcuttur Ukrayna da.  Okuma limiti üst seviyede.

Türkiye den, Ukrayna ya okumak için giden öğrenci çok fazla. Özel üniversiteler ve sundukları konuşular ülkemiz için cazip olabiliyor. Ülkemiz standartlarında üniversite bitirebilmek çok büyük bir artı genç nesihlimiz için. Türkiye den giden arkadaşlarımız bu tip üniversitelere kolaylıkla kabul edilir. Çünkü bir sene dil hazırlığı okumak “zorunludur”.

Şimdi size birkaç üniversiteyi tanıtalım.

-Kıev  | Taras Shechenko Üniversitesi.

Avrupa üzerinde ki en büyük en kapsamlı üniversitelerden biri. Eğitim dili Rusçadır. Astronom, biyoloji, coğrafya, jeoloji, ekonomi,tarih,matematik, makine, pedagoji, hukuk, psikoloji, radyoloji, sosyoloji, fizik, felsefe, kimya gibi birçok alanda eğitim veren bu üniversitede mezun olmak size prestij sahibi bir kişi yapabilir.

-Kiev | Havacılık Üniversitesi.

Bu üniversitede Kievde bulunmaktadır ve yine eğitim dili Rusçadır. Avrupa üzerinde bulunan en prestijli havacılık okuludur. Eğitimi de çok ileri düzeyde olup her öğrenci kabul edilmemektedir. Puan ortalaması bakılır ve yine bir senelik hazırlık okumak zorunluluk halindedir.

Uçak, jet ve aklınıza gelebilecek bütün hava taşıtları hakkında uygulamalı uygulamasız eğitim verilmektedir ve eğitimi ağırdır.

Memleketiniz dışında okumak aynı zamanda iyi bir psikoloji gerektirmektedir. Uzakta olmak, ailenize yakın olamamak. Sizin psikolojinizi bozabilir. Yani olumsuz etkilenebilirsiniz. Bu dolayısıyla okumanızı ve hayatınızın gidişatını etkileyebilir. Buna kendinizi hazırlamak zorundasınız eğer dışarıda okumak istiyorsanız.