Ukrayna Vize

Ukrayna ya vize çıkartmak artık eskisinden daha kolay olduğu için vize almak işleri de kolaylaştı artık eskisi kadar katı bir sistem yok vize almada. Vize almak için gerekli belgeler ise şunlar ;

-Optik vesikalık 15 tane

-Sabıka kaydı ( 1 sene içerisi temiz olucak.)

-Dil bilmek

-ve gerekli diğer evraklar ( bu evraklı konsolosluklardan öğrenebilirsiniz)

Vize işlemlerin de dikkat edilmesi gereken birkaç konu var. Özellikle Ukrayna’nın dilinde birkaç kelimenin yanlış telaffuzu o kelimenin kötü anlamlara çekilmesini sağlıyor . Bu yüzden sözlü mülakatta son derece dikkatli olmanız yarar var. Ukrayna vizelerinde işlem kolaylığı da var aynı zamanda bu işlem kolaylılıklarının arasında konsolosluk görevlilerin sizin işlerinizin peşinde koşması ve güler yüzlülük var. Bu insanı motive eden ve kişiyi ülkeyi sevdirme tekniklerinden biri.

Önemli not: Eğer 1 senelik vize alacaksanız eğer ayrı evraklarda gerekmekte.  Bu evrakları konsolosluklara danışarak elde edebilirsiniz. Evrak ücretlidir ona göre cebinizdeki miktarları bilin.

Vize işlemlerinin uzun süreceği gibi yapılan bir sıkışıklık ile daha da kolay olabileceğini unutmayın bu yüzden sabır gösterip beklemeniz gerebilir beklemekte bildiğiniz gibi insanın sinirini bozan bir durumdur. Vize alıp gitmeden önce ülkemizde psikolojik olarak kendinizi hazırlamanızda fayda olacaktır. Çünkü farklı ülkenin havası ve yaşam tarzı sizi ve kişiliğinizi etkileyecek kadar düzeye getirebilir. Birden ve aniden olan değişim sizi etkiler, psikolojik olarak bunalıma sokabilir. Bu yüzden vize alma ve vize işlemlerinde olduğunca dikkatli karar vermek sizin lehinize olacaktır. Bu durum sonradan size sıkıntı yaratabilir.