Ukrayna

Romanya ve Belarus arasında sıkışık kalmış bir ülkedir Ukrayna. Bayrağı yatay olarak sarı ve lacivert renklerinin birleşmesiyle oluşmuştur. Ukrayna ya Slavlar sonradan yerleşmiş bir ırktır. Slavlardan önce hunlar, sakatlar ve Osmanlı imparatorluğu tarafından yönetilmiştir. Avrupa ya yakın en büyük 2. Toprak parçası olup en büyük 2. Millettir.

Kara denize olan kıyısı sayesinde soğuk denizlerle bir bağlantısı vardır. Ancak Ukrayna’nın günümüz politikası ile hala sıcak denizlere inmek istemesi ve bununla ilgili çalışmalar yapmakları bilinmektedir.

Balıkçılık son derece ilerdedir kara denize olan kıyısı sayesinde. Soğuk denizleri seven balıklar sıkça yenilmektedir bu ülkede.

Ukrayna’nın ekonomisi ise kömür yataklarına dayanmaktır. Bunun nedeni 3. Jeolojik çağda oluşan bir yapı olmasıdır. İşçi sınıfının çoğu kömür yataklarına çalışıp kömür çıkartmaktadır. Çıkartılan bu fazla kömür diğer ülkelere satılarak stratejik bir yer sağlamıştır Ukrayna ya.

Doğal gaz ocaklarına da sıkça rastlanır bu ülkede. Ülkenin enerji sanayisi oldukça gelişmiştir bu yüzden. Çalışmak için uygun olarak düşünüyorsanız size durmayın diyebilirim. Gidin vize kayıtlarınızı yaptırın dememde fayda var.

Ukrayna’nın diğer bir özelliği ise ulaşımın kolay olmasıdır. Bu kolaylık ülkemizde de fazlasıyla kendini göstermektedir. Ülkeye yapılan turlar vize işlemleri son yılda kendi adından bahsettirmeye başlamıştır. Hatta son haberlerde vizenin kalkacağı haber edilmişti. Durum şu ana kadar netlik kazanmadı.

Ülkenin genel olarak millet olarak yüzdelerini Slavlar ve Ruslar çekmektedir. Ruslar yaklaşık %1’ni kaplamaktadır. Ruslar bildiğiniz üzere çok içen bir millet su yerine votka içebiliyorlar. Eğer sizde sosyal içiçi iseniz bu ülke tam size göre. Yaz tatili için alternatif bir fırsat sunabilir. Alternatif tatil fıtsarları arasında mutlaka bulundurmanız gereken bir seçenektir Ukrayna.